Seljavalu – üks sagedasemaid kaebusi, millega patsiendid arsti poole pöörduvad. Peaaegu polegi inimest, keda see probleem varem või hiljem suuremal või vähemal määral ei mõjuta. Iga teine patsient kogeb väsimust ja pinget selgroo kaela- või nimmepiirkonnas. Seljavalu – see on sage sümptom, mis jääb tavapärase elutempo juures mõnikord ebaõiglaselt tähelepanuta. Meil kõigil on kuhugi kiire. Meil ei ole aega peatuda ja mõelda tervisele. Kuid seljavalu – see on alati meie organismi appihüüd.

Millised on seljavalu esinemise põhjused?

On palju põhjusi, mis viivad seljavalu tekkimisele. Me toome ära mõned neist: füüsiline kurnatus, hüpotermia, selgroo kõverdumine, lülidevaheliste diskide song, osteokondroos, harvem infektsioonid ja kasvajad.
On olemas teaduslikult tõestatud seos seljavalu esinemise ja stressi vahel. Mõnikord võivad siseorganite haigused „maskeeruda“ seljavalu alla. Näiteks, maohaavand ja stenokardia jäävad mõnikord ekslikult diagnoosimata valusündroomi tõttu piki selgroogu.

Kuidas tunda ära õige diagnoos? Kuidas ravida seljavalu?

Diagnoosi paneb alati arst. Uuringutel, läbivaatusel, palpatsioonil on võimalik aru saada, milline selgroo osa on mõjutatud. Seljavalu korral on mõnikord vaja täiendavaid uuringuid (pehmete kudede ultraheliuuring, kompuutertomograafia, laboratoorsed analüüsid). Efektiivse ravi jaoks peab konsulteerima spetsialistiga. Tänapäeval on palju meetodeid selle patoloogia ravimiseks.

Meditsiinikeskuses Melior Clinics lähenetakse seljavalule alati kompleksselt. Me ei kasuta medikamentoosset ravi, vaid püüame aidata patsienti ohutute meetoditega, millel ei ole kõrvaltoimeid või on neid minimaalselt.

Meie spetsialistide arsenalis on sellised seljavalu ravimeetodid, nagu laserravi, valgus- ja värviravi, hirudoteraapia, massaaž, psühhokorrektsioon stressi poolt põhjustatud haiguste korral.

Ühiskonnas harmooniliselt elada ja õnnelik olla saab reeglina vaid terve inimene. Seljavalu võib kauaks segi paisata harjumuspärase elurütmi ja põhjustada elukvaliteedi halvenemist.