Tuleva lapse uuring ultraheli abil on juba ammu saanud tavapäraseks protseduuriks. Kuigi mõned emad ikkagi kardavad, ega see ei ole lapsele kahjulik. Teised aga vastupidi teevad seda iga nädala tagant, et jälgida, kuidas nende laps kasvab. Tänapäeval ilmusid 3D ja 4D uuringud ning kõik ei tea mida need asjad tähendavad

Kas ultraheli on ohtlik raseduse ajal, kas see võib tekitada kahju tulevale lapsele?

Mingit ohtu lapsele ultraheli ei tekita. Helilainete võimsus ning nende läbimise sügavus on kaasaegsetel ultraheli apparaatidel rangelt piiratud rahvusvaheliste standarditega. Ultraheliuuringute ohutus ükskõik mis raseduse perioodil on kinnitatud pikaajaliste vaatlustega.

Milleks tehakse ultraheliuuringut raseduse ajal?

Ultraheliuuring ei ole ainult foto mälestuseks, see on meditsiiniline protseduur, s.t. seda tehakse mõne eesmärgiga. Peamine eesmärk – lapse arengu jälgimine ning probleemide avastamine. Loote väärarendi täpse diagnoosimise jaoks võetakse loote rakkude proove. Need protseduurid on invasiivsed ning nende teostamine kõikide rasedate puhul ei ole mõistlik. Kasutades lihtsamaid meetmeid – vereanalüüsi ja ultraheliuuringut – väljastatakse loote väärarendi tunnused ning arvutatakse välja riski. Kui risk on oluline, siis teostatakse keerulisemaid diagnoosiprotseduure. Kuid tihtipeale lubab juba ultraheliuuring diagnoosi püstitamist.

Mis on 3D ja 4D uuring ja mis on selle eelis?

Tavaline ultraheliuuring on kahedimensiooniline, annab lamedat pilti.Uue põlvkonna apparaadid töötavad 3D ja 4D režiimides, s.t. näitavad kolmemõõtmelist pilti reaalajas. Lisaks ilusale pildile annavad need apparaadid võimalust teostada täpsemat ja varasemat diagnostikat, n.t. väljastada südamehäireid.

Ultraheliuuring meie kliinikus

Lai valik teenuseid võimaldab aidata igat patsienti kes pöördub meie poole. Meeldiv teenindus kõrgeimal tasemel ei jäta teid ükskõikseks. Just meil leiate OMA spetsialisti.