Spetsialist Kristel Annuk vastab küsimustele täiteainete ja mesoniidide kohta.

1.Millele peaks mõtlema ja tähelepanu pöörame enne, kui otsustad niitide/süstide/operatsiooni kasuks?
Fillerid, niidid ja iluoperatsioonid on mõeldud vananemisilmingute parandamiseks või likvideerimiseks.
Tähelepanu peaks pöörama neile kui mingi muutus (kortsud, lõtvus) näos häirib aastaringselt. Kergemate muutuste korral on abi ka mesoteraapiast, biotevitalisatsioonist või bioremodelleerimisest.
Kindlasti on mõistlik leida endale sobiv spetsialist, kes hindab naha seisundit, arvestades ka kliendi näokuju, naha ja nahaaluskoe paksust, elastsuse kadu, et otsustada mis piirkonnas kasutada fillereid või hoopis mesoniite.
Fillerid on hüaluroonhappe baasil täitesüstid, mis täidavad ja tõstavad kortse, mis nn. ,, paisutavad nahka”, niidid aga tõstavad ja vormivad meie näokuju muutmata, tekitades nahas tõstva ja pinguldava struktuuri.
Fillerite kasutamine on vananemisilmingute- esmaste kortsude likvideerimiseks enamasti alates 30-35 eluaastast.
Pinguldavad niidid on sobilikud 40-60 aastastele.
Need on siis protseduurid mis on üks samm enne iluoperatsioone või millega on võimalik ilulõikusi aastaid edasi lükata.
Ilukirurgile suuname kliendid tavaliselt kui on tugev laugude lõtvus ja üleliigne nahk lamandab ripsmeid või kui nahalõtvust on niitidega tõstmiseks põsepiirkonnas rohkem kui 1,5 cm, kuna me ei eemalda üliigset nahka ja see jätaks niidiga üleliigsest nahast krooked.
Või kui ninakõverused on väga suured, nt. ninatrauma tõttu ja filleritega korrigeerimine võib osutuda ohtlikuks.

2.Milline neist on täna populaarseim valik? Miks?
Klientide eelistatuim valik on kindlasti fillerid, kuna niitide kasutamine alles viimaste aastate võimalus ja paljude jaoks uus ning hirmuäratavam.
Aga kindlasti on kõik enne nõus parandama oma väljanägemist täitesüstide/niitide näol kui valida ilukirurgia, mis on kindlasti kordades traumaatilisem ja pikema taastumisajaga.

3. Räägime lähemalt kõikidest neist protseduuridest (niidid/süstid/operatsioon). Mis neile eelneb ja kuidas tulemus saavutatakse?Milline on taastumine?
Fillerite süstimisel kasutame naha tuimestamiseks Lidocaini sisaldusega kreemi, hüaluroonhappe täitesüstimist teostame nii nõela kui ka ohtlikes piirkondades (otsmik, meelekohad, nina, silmaalused, nasolabiaalkortsud) kanüüliga. Filleri tugevuse valime vastavalt probleemsele piirkonnale ja kliendi naha omapärast.
Fillerite süstimisel võib esineda hematoome ja turset, mis möödub tavaliselt 1-3 päeva jooksul, hiljemalt paari nädala möödudes kui täiteaine ühtlustub ka oma kudedega.
Struktuuri tekitamiseks kasutatavate mesoniitide panekuks kasutame samuti tuimestavat kreemi, pinguldavate niitide panekuks teeme tuimestava süsti tõstvasse punkti ja kanüüli abil viime niidi soovitud kohta kust tõstmist alustame.
Niitide paigalduse järgselt võib esineda esimestel päevadel tugevat pingul tunnet, hellust ja kerget turset ravitud piirkonnas.
Kõikide eelpool mainitud ebamugavuste leevendamiseks on võimalik kasutada külmakompressi, Bepanthen salvi, vajadusel valuvaigistit Paracetamol ja turse alandajaks antihistamiinikume nt. Zyrtec tabletti.

4. Kui sageli näevad naised muret seal, kus seda ei ole ehk kui palju on lihtsalt ebakindlust ja enesega mitte rahulolu? Kui palju olete pidanud patsiente ümber veenma?
Tänapäeval on suureks mõjutajaks ja ebakindluse tekitajaks kindlasti sotsiaalmeedia, kus filtritega ilusatud pildid saavad mõjutajaks või unelmate välimuse ihkajateks.
Sellised soovid on pigem noorematel klientidel, kes soovivad oma nägu vormida-suurendada põsesarnu, tekitada teravat lõuajoont, suurendada huuli.
Aga on ka naisi kelle nn. suurim hirm on vanamemime ja püütakse pidevalt erinevaid protseduure teostada, siis on ka oht üle süstimisele, kus nägu kaotab juba oma kuju ja reljeefsuse ning tekib paitses ja pundunud ilme.
Viimaste aastate koolitused süstimistehnikates on muutunud palju näo loomulikkust säilitavaks.

5. Kas meenub ka mõni väga rahulolev patsient, kelle elukvaliteet on tänu esteetilise meditsiini sekkumisele oluliselt paranenud?
Meenub hiljuti filleriga korrigeeritud nina, kliendil ninajuurel tugev lohk ja klient tundis ebakindlust fotodele jäädes külgprofiilis. Kuna tema tööga seoses palju pildijäädvustusi erinevatel üritustel, siis püüdis alati tabada enne fotograafe, et keerata näoga kaamerasse. Kuna filleriga nina ebatasasuse täitmise tulemus kohe nähtav ja peale protseduuri kliendile peeglit ulatades, oli klient pisarais, et aastaid häirinud ja ebakindlust tekitanu, sai poole tunniga likvideeritud.