Miks tulla massaaži?

Massaaž on üks vanimaid ravimeetodeid, mida kasutasid juba meie targad esivanemad aastatuhandeid tagasi. Juba iidsetel aegadel oli teada, et massaaž parandab inimese enesetunnet ning vähendab lihaspinget ning selle läbi ka valusid. Tänaseks päevaks on juba selgunud, et massaažiga on võimalik turgutada immuunsussüsteemi ning tasakaalustada närvisüsteemi, milles väljedub massaaži lõõgastav efekt.

Kogenud spetsialist viib läbi protseduuri, mis aitab lõõgastuda, vabastab keha pingetest, leevendab valusid ja tugevdab immuunsüsteemi.

Meie kliiniku massöör teeb suurepärast massaaži, mis stimuleerib vereringet, vähendab lihaste pinget, tõstab lihastoonust ja parandab naha elastsust, aitab hoida keha vormis. Massaaž stimuleerib ka lümfiringet ja aitab toksiinide ja jääkaineinete väljutamist organismist.

Protseduuri läbiviimisel on oluline, et sellega tegeleb kogenud ning vastava haridusega spetsialist. Meie kliiniku massöör on oma ala parim. Meie jaoks on oluline individuaalne lähenemine, et klient tunneks ennast kogu protseduuri vältel turvaliselt ja mugavalt.

Massaažis võiks käia vähemalt 1 kord kuus, kuid suurema füüsilise koormuse juures ka tihedamini.

Millist massaaži valida?

Melior Clinics massaaži teenuste nimekiri on mitmekesine ja suunatud erinevate vajadustele. Tagame, et meie spetsialistid pakuvad kõrgetasemelist teenindust, mis mõjub sinu enesetundele positiivselt. Masseerimine mõjub lõõgastavalt. Peale protseduuri oled lõdvestunud ja pingetest vabanenud ning soovid peagi meie juurde tagasi tulla.

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik, kus massöör oma käte abil mõjutab inimese organismi. Massaaži mõju organismile on mitmekülgne, eelkõige parandades vere-ja lümfiringet, mis aitab kiirendada kogu organismi ainevahetust, aktiviseerib südame ja teiste organite talitlust. Masseerimine aitab ka leevendada lihaspingeid, suurendades lihaste elastsust ja parandades hapnikuvarustust lihastes, massaaži mõjul möödub lihaste väsimus kiiremini, kui lihtasalt puhkamisel. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse, kui ka füüsilise ülepinge korral.

Aroomimassaaž

Aroomimassaaž on eeterlike õlidega teostatav massaaž, mis sobib stressi, vaimse ja füüsilise ülekoormuse leevendamiseks. Oskuslik aroomiõlide valik ning aeglased ja silitavad liigutused leevendavad paljusid probleeme, näiteks emotsionaalne ebastabiilsus, unehäired, vererõhu kõikumised, stress, pinges lihased, tselluliit. Aroomimassaaž on hea pingetest ja stressist vabastaja. Aroomiõli valitakse vastavalt kliendi soovile ja lõhnade eelistusele, arvestades tema tervislikku seisundit.

Lümfimassaaž

Lümfimassaaž ehk manuaalne lümfidrenaaž on nahka ja nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine massaaž, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast, lõdvestab ja leevendab lihaspingeid, mõjub hästi tursete, vereringehäirete ja ainevahetushaiguste puhul.

Regulaarne lümfimassaaž kiirendab ainevahetust, tugevdab immuunsusüsteemi ja ennetab tselluliidi tekkimist. Lümfimassaaž on tõhus ja paranemist soodustav peale kirurgilisi protseduure, mille käigus on läbi lõigatud lümfiteed ja muude traumade järgselt tekkinud tursete alandamiseks.

Tselluliidimassaaž

Tselluliidi massaažis kasutatakse spetsiaalseid lümfi- ja vereringet aktiveerivaid massaaživõtteid. Olenevalt näidustustele kasutatakse massaažis spetsiaalseid õlisid, kreeme, geele ja muid abivahendeid mille kaasabil tõhustatakse tselluliidist haaratud kehapiirkonna ainevahetust ja taastatakse naha elastsus. Tselluliidi olemasolul on tulemuse saavutamiseks vajalik massaažis käia regulaarselt ja läbida pikem massaažikuur. Sobib ka profülaktilisel eesmärgil vältimaks rasvaladestuste tekkimist.

Meemassaaž

Mee valik massaaži abivahendina tuleneb selle kleepuvast omadusest, viskoossusest ja bioaktiivsete ainete sisaldusest, mis omakorda oleneb mee koostisest. Massöör kasutab mett kontaktainena, et saavutada kleepuv kontakt kliendi nahaga. Massaaži käigus eemaldab massöör nahale kleepunud käe, tekib pindpinevus eemaldab nahalt surnud rakud ja sinna kogunenud jääkained. Aktiivsed tõstvad liigutused nahal tekitavad hüpereemia ehk aktiviseerub verevarustus masseeritavas piirkonnas.

NB! Meemassaaž ei sobi inimestele kellel on meeallergia või tihe karvkate. Masseeritav peab olema puhas ja kreemitamata

Laavakivimassaaž

Laavakivi ehk tšakra-stone massaaž on iidne kunst, mis ühendab tasakaalustava ja puhastava massaaži toime laavakivi omadusega akumuleerida energiat ja soojust. Massaaž stimuleerib immuunsüsteemi, vere mikrotsirkulatsiooni, vereringlust, kiirendab ainevahetust ja lõõgastab. Laavakivi massaaž kaotab stressi ja väsimuse, kroonilised valud seljas ja kaelas, maandab pehmelt ja ettevaatlikult pinged. Massaaž avaldab tasakaalustavat mõju tšakratele, jaotades ümber energiavoolud.

Massaaži vastunäidustused:

Kuna iga juhtum on erinev ning nõuab eraldi hindamist, siis ei ole paljude haigusseisundite juures võimalik täpselt öelda, millisel määral massaaž on vastunäidustatud – kas täielikult või lokaalselt, või peab massöör lihtsalt arvestama teatud asjaoludega ning kohandama osutatava massaažiseansi vastavalt konkreetse probleemi olemusele.

Massööri on vajalik teavitada, kui tarbitakse mingisuguseid ravimeid. Intensiivsemad võtted on vastunäidustatud näitekst antikoagulantide (vere hüübimist takistavad ained) ja põletikuvastaste ravimite puhul – verevalumite teke hõlbustunud. Kui võtta valuvaigistit vahetult enne massaaži, siis valu tajumine ei pruugi olla enam adekvaatne, sama võib kehtida põletikuvastaste ravimite puhul.

Kahtluste korral on alati võimalik ja ka soovitatav konsulteerida arstiga.

Üldine ehk täielik vastunäidustus

  • Kõik akuutsed seisundid, mis vajavad viivitamatut meditsiinilist sekkumist – nt südamelihase infarkt, insult e ajurabandus, äge neeru-, maksa-, südame- või hingamispuudulikkus jm
  • Kõik akuutses faasis, palaviku ja muude üldnähtudega kulgevad haigusseisundid
  • Nakkushaigused, akuutsed põletikulised haigused, aordi aneurüsm või selle kahtlus, verejooksud, tugev astmahoog või üksteisele järgnevate astmahoogude seisund (status asthmaticus), epilepsiahoog või status epilepticus
  • Kaugelearenenud ateroskleroos, väga kõrge või ebastabiilne vererõhk, hemofiilia (kergematel juhtudel massaaž võimalik arsti loal), maksapuudulikkus, kaugelearenenud krooniline neeru-, südame- või hingamispuudulikkus
  • Massaaž on täielikult vastunäidustatud sügeliste, erüsiipelase ehk roospõletiku, impetiigo, erinevate nahahaiguste ägedakujuliste ja ulatuslike löövete puhul.
  • Massaaž on vastunäidustatud, kui esineb vähkkasvaja kahtlus ning diagnoos veel puudub. Diagnoositud pahaloomulise kasvaja puhul otsustab raviarst, kas massaaž on mingisugusel moel võimalik ning annab vajalikud juhised. Täielik vastunäidustus kehtib kergesti metastaase andvate vähkkasvajate puhul, kui haigus ei ole jõudnud pöördumatusse faasi. Viimasel juhul võib vastavalt patsiendi seisundile kohandatud massaažiteraapia aidata leevendada kaasnevaid vaevusi.

Lokaalne ehk osaline vastunäidustus

  • Akuutsed põletikulised protsessid (üldnähtude olemasolu korral ka täielik vastunäidustus), põletikuliste liigeshaiguste ägenemisperioodid (võib olla ka täielik vastunäidustus), akuutne neuriit, song, akuutses faasis vigastused, naha terviklikkus häirunud, külmunud koed, hiljutine põletus, diagnoosimata moodustis kudedes, implantaat ehk võõrkeha kudedes, veenilaiendid ehk varikoos
  • Põletikulised protsessid, diski prolaps ehk lülivaheketta väljasopistus (ei tohi kõrvaldada kaitsvat lihasspasmi), väiksemate operatsioonide järgselt, vigastuste järgselt, luumurd (vahetult peale kipsi eemaldamist), myositis ossificans ehk luustuv lihasepõletik, ödeem ehk turse, karootissiinuse sündroom, lüliarteri sündroom, kolmiknärvi neuralgia, tundlikkushäired, lõtv täielik või osaline halvatus, kroonilised põletikulised liigeshaigused, liigeste ebastabiilsus või hüpermobiilsus, kroonilised seedeelundkonnaga seotud haigused, menstruatsiooni ajal, abordi või sünnituse järgselt
  • Tromboflebiit ehk trombist tingitud veenipõletik või selle kahtlus, flebotromboos ehk süvaveenide tromboos või selle kahtlus, aneurüsmid. Kõikide eelmainitud seisundite puhul võib kehtida ka täielik vastunäidustus, sõltuvalt asukohast
  • Nahahaigustest on massaaž lokaalselt vastunäidustatud akne, kliiketendustõve ja psoriaasi kollete piirkonnas ning nakkuslike nahahaiguste üksikute piiritletud kollete puhul. Viimased võivad teatud juhtudel olla ka täielikult vastunäidustatud

Mida peab teadma?

  • Enne massaaži tulekut ei tasu 3-6 tundi süüa rasket einet ega tarvitada alkoholi
  • Enne massaažilauale minekut räägi massöörile oma soovidest ning probleemidest
  • Pärast massaaži tasub juua tavalisemast rohkem vett või teed, sest see soodustab jääkainete väljaviimist organismist
  • Nii nagu enne massaaži tulekut ei ole soovitatav alkoholi tarbida, siis sama soovitus kehtib ka pärast
  • Soovitatav on mitte kiirustada ning rahulikult puhata, et massaaži positiivne mõju ka vilja kannaks

Hinnad

NimiHindBuy
Aroomimassaaž (60 min)49
49
Jalamassaaž (30 min)35
Voucher Image
35
Klassikaline massaaž (45 min)40
Voucher Image
40
Klassikaline massaaž (60 min)49
49
Klassikaline massaaž (90 min)69
Voucher Image
69
Lõõgastav Laavakivi Tai massaaž +näomassaaž (90 min)79
79
Lümfimassaaž (60 min)59
59
Spordimassaaž (60 min)59
59
Tselluliidimassaaž (60 min)49
49

Broneeri aeg







    Klientide tagasiside

    Fantastiline massaaž

    Fantastiline massaaž! Massöör on oma erialas prof! Soovitan!

    Rein

    Massaaz

    Suured tänud Olgale. Ma olin juba lootuse kaotamas, et keegi mu seljavalud ära võtab. Kuldkäed!

    Maris

    tõeline nauding

    Ostsin vaucherit 90 minutit. Ja tõesti mul pole lihtsalt sõnu. Fantastiline tunne. Olga käed on nii soojad ja head, võiks seda nautima jäädagi. Kindlasti soovitan kõikidele. Panin end kirja juba jargimisele seansile ja oootan seda väga.

    Merle